oferta marki Vera-Agra
Vera-Agra proponuje odmiany pszenic ozimych sprawdzone w polskich warunkach klimatycznych.
Są to:Bristol ,Edward, Kelvin, Lincoln, Matrix, Tobak, Janosch i Tybalt jary przwódkowy.
Cechują się one dobrą zimotrwałością, wysoką zdrowotnością i dużym plonem, także na słabych gruntach. Oferowane przez nas odmiany są od wielu lat z powodzeniem reprodukowane na terenie gminy Milicz i Syców. Wybierając je do reprodukcji kierowaliśmy się przede wszystkim możliwością powtarzania plonu przy uprawie pszenicy po pszenicy przy rosnącym braku stanowisk dla tego gatunku. Ta cecha obniża znacząco koszty związane z obsianiem pola w późniejszych latach.
Znaczący w rachunku globalnym jest fakt, że nasze odmiany i Wiersum, oprócz odmian Saaten-Union, nie podlegają dodatkowej opłacie do Agencji Nasiennej w Lesznie.
Istotną zaletą oferowanych odmian jest krótka lub średnio długa słoma, co znacznie ogranicza wydatki na zabiegi chemiczne. Nie potrzeba stosować preparatów skracających rośliny i zminimalizowane jest ryzyko strat spowodowanych wyleganiem zboża.
Zdrowotność oferowanych odmian pszenicy z firmy Wiersum jest od dawna uznana w Europie. Odmiany takie jak: Lincoln, Bristol, Tybalt, Matrix, Kelvin zostały wyhodowane ze skrzyżowania najlepszych rodów europejskich z dzikimi formami pszenicy. Dało to doskonałe efekty odpornościowe na czynniki chorobotwórcze.
Wszystkie oferowane przez nas odmiany z firmy Wiersum i Saaten Union cieszą się bardzo dużą popularnością na rynkach europejskich. W 2015r. plonowały one w firmie Vera-Agra w Cieszkowie na gruntach III i IV kl. na poziomie 7,0-7,5t/ha, a odmiana Tobak 8,5t/ha. Na polach w okolicach Trzebnicy Tobak plonował w 2016 r. 10t/ha.
Oferta firmy Vera-Agra nie ogranicza się tylko do pszenic ozimych.
Posiadamy w ciągłej sprzedaży także: jęczmień ozimy Eufora i żyto ozime Armand oraz rośliny poplonowe: gorczyca biała Rota, facelia błękitna Natra, rzodkiew oleista Romesa, żyto ozime poplonowe Pastar, łubin wąskolistny gorzki Karo, groch siewny jary Salamanca, groch siewny ozimy James.
Wszystkie oferowane odmiany są kwalifikowane w stopniu C/1.

Hurtownia w Miliczu oferuje także poniższy materiał siewny i nasadzeniowy: trawy pastwiskowe, słonecznik czarny, sadzeniaki ziemniaka, seradela, koniczyny, burak pastewny, rzepak, wyka Hanna, kanar, groch jary i ozimy, facelia Natra, gorczyca biała Rota, rzodkiew oleista Romesa, łubin gorzki wąskolistny Karo i wiele innych gatunków rolnych, także pod indywidualne zamówienia.


Gatunek Odmiana Klasa jakości
Pszenica zwyczajna ozima JANOSCH B
Pszenica zwyczajna ozima TOBAK B
Pszenica zwyczajna ozima MATRIX A/B
Pszenica zwyczajna ozima LINCOLN A/B
Pszenica zwyczajna ozima BRISTOL B
Pszenica zwyczajna ozima KELVIN E
Pszenica zwyczajna ozima EDWARD B
Pszenica zwyczajna jara TYBALT A
Jęczmień ozimy EUFORA
Żyto ozime ARMAND
Pszenżyto TWINGO

© Graffi Studio - 2009

VERA - AGRA Sp. z o.o.

tel: /71/ 384-80-21
fax: /71/ 384-80-22
e-mail: biuro@womir.pl

Guzowice 14
56-330 Cieszków
NIP 6721943539